Apie kokybišką duoną - Švarios sudėties etiketė

Mitas, kad valgyti duoną yra nesveika, pagaliau paneigiamas.

Trumpai apžvelgsiu kodėl:

Vakarų įtakos dėka plačiai išpopuliarėję greiti perdirbtų ingredientų kepiniai padarė daugiau žalos nei naudos. Mieliniai kepiniai buvo pranašesni savo kepimo laiku, į juos dedami kuo pigesni ingredientai užtikrino didelį pelną. Dideliuose cechuose kepami ant mielių kildinti batonai ir duonos mineralinėmis medžiagomis, vitaminais ar skaidulomis nelabai pasižymėjo , o kartu su greitai populiarėjančiais pusfabrikačiais tapo viena pagrindinių prastėjančios sveikatos priežasčių. To pasekoje žodis “duona” buvo klaidingai susietas su visomis duonos rūšimis. Dar ir dabar prekybos centruose puikuojasi nemažai, norėčiau pavadinti, nulinę maistinę vertę turinčių duonos gaminių. BET yra vienas didelis “bet”. Kaip kažkada per pasaulį nusirito greito maisto mada, taip dabar jau bent gerus penkerius metus žmonės skatinami edukuoti save apie sveikesnę mitybą, natūralių produktų pasiūla auga, grįžtama prie pamatinių, senovėje naudotų technikų.

Taip, aš kalbu būtent apie duoną. Jei propaguojate sveikesnį gyvenimo būdą, tikriausiai žinote kokia naudinga mums gali būti duonos riekė. Natūraliai, raugu kildintą duoną mums lengviau suvirškinti, nes ją “augino” grūduose esančios gerosios bakterijos. Jei duonos kepalas praturtintas sėklomis ar pilno grūdo miltais, jis gali būti puikus skaidulų šaltinis (primenu, kad skaidulos yra tarsi žarnyno šluota - jos rūpinasi, kad virškinimo traktas veiktų nepriekaištingai). Grūdai bei sėklos kepaliuką praturtina ir augalinės kilmės baltymais, riebalais, kurie, kartu su skaidulomis, padeda ilgiau išlaikyti sotumo jausmą. Jei duonoje ir cukraus nedaug, tuomet ji bus draugiška savijautai - staigiai neužkels insulino kiekio kraujyje, kurio kritimas sukeltų silpnumo jausmą ir staigų alkį. Jei rūpinatės sveikata ir norite išlaikyti savo sudėjimą, atidžiai skaitykite duonos sudėtį, o ne ieškokite mažesnės kaloringumo vertės.

KO IEŠKOTI RENKANTIS MAISTINGĄ DUONĄ?

  1. Be pridėtinių mielių - rinkitės duoną, kuri kildinta TIK natūraliu raugu, praturtintu naudingais fermentais

  2. Kad sudėtyje būtų pilno grūdo miltų ir/arba sėklų - didesnis skaidulų kiekis

  3. Nedidelis cukraus kiekis: 0 - 5,5 g yra salyginai mažas cukraus kiekis juodoje duonoje (kai kurie kepaliukai savo sudėtyje turi net 9 g cukraus 100 g produkto)

  4. Jei aktuali tvarumo idėja - ieškokite vietoje kepamos duonos, kurią galėtumėte įsidėti į daugkartinio naudojimo medžiaginį maišelįMANO ATRADIMAS “Rimi” - ŠVARIOS SUDĖTIES ETIKETĖ

Noriu su jumis pasidalinti savo duonos atradimu Rimi prekybos centruose. Rimi turi prekinį žymėjimą “Švari etiketė”, kuriuo žymimos kokybiškos sudėties, sveikesnės maisto prekės. Jis ne tik padeda lengvai susiorientuoti didelėje pasiūloje, bet ir sutaupo laiko - “Švari sudėtis” etiketės aiškiai matosi, tad skubantiems tai itin aktualu. Būtent tarp šiomis etiketėmis pažymėtų kepinių atradau mini tamsios naminės bemielės duonos kepaliuką, kurį, lankydamasi Rimi, perku jau daugiau nei metus. Jis nėra per daug rūgštus, kas nutinka su duonomis be pridėtinio cukraus (aš visad vadovaujuosi balansu ir, manau, kad geriau mažai negu nieko, bet vardan didesnės laimės), tolygiai skrunda tosteryje ir turi sėklyčių. Man tai tobula kombinacija.

Aš nebučiau aš, jei šį kepaliuką dėčiau ne į daugkartinio naudojimo medvilninį maišelį. Vadinasi, nušaunu du zuikius vienu šūviu - perku sveikesnį produktą ir tausoju gamtą. Galite ir jūs pabandyti, esu tikra, kad netrukus kitaip net neįsivaizudosite.

Rimi kepyklos “Naminė tamsi bemielė duona” sudėtis:

Vanduo, kvietiniai miltai, aksorbo rūgštis, ruginiai miltai, linų sėklos, cukrus, saulėgrąžos, sezamo sėklos, valgomoji joduota druska, miežinis salyklas, kmynai. That’s it! Jokių nesamonių.

Duonelės maistinė vertė (100g produkto):

356 kcal; riebalai 5,7 g (iš kurių sočiųjų riablų rūgščių 0,6 g); angliavandeniai 47,5 g (iš kurių cukrų 5,1 g); baltymai 7,6 g; druska 0,7 g.

Šis įrašas sukurtas bendradarbiaujant su “Rimi” prekybos tinklais, tačiau noriu jus užtriktinti, kad viskas, ką skaitėte tekste yra nuoširdi tiesa. Švarios sudėties etikete pažymėtas kepaliukas mane gyvenime susirado daug anksčiau nei “Rimi” komanda ir aš, aktyvi jo valgytoja, neįsivaizduoju organiškesnės reklamos. Pasitikėjimas už pasitikėjimą - man be galo gera edukuoti savo skaitytojus vardan sveikatos.


Sukurta su prekybos tinklu “Rimi”